Příběh chráněné dílny s nápaditými zaměstnanci

razitko_filipapet_2RSZJak to vlastně začalo ♥

Firma Filipa, a.s. je významným zaměstnavatelem osob se zdravotním postižením či znevýhodněním. V současnosti zaměstnává přes 600 zaměstnanců s různými druhy hendikepu, kteří pracují na provozech po celé České republice. Jednou z novinek firmy Filipa se stal i provoz v Lázních Bělohrad, kde se zrodil nový projekt FilipaPET.   

Když se sejde pár nadšenců..

Byli to právě naši zaměstnanci, kteří přišli s nápadem vyrábět obojky, vodítka a hračky pro vaše domácí mazlíčky. Díky jejich kuráží a cílevědomosti mohl být tento nápad zrealizován. Veškeré výrobky jsou ručně dělané a navržené našimi zaměstnanci. Každý kus je originál, do kterého je vložena poctivost a nadšení.

Co všechno zvládneme?

Potrpíme si na kvalitu! Garantujeme vám záruku na každé zboží. Najdete u nás od obojků, vodítek, hraček, bezpečnostních prvků, také hračky pro kočičky nebo ptáčky. Rádi bychom vám tohle všechno nabídli prostřednictvím tohoto e-shopu!

Nejlepší bonus!

Veškerá vodítka, obojky či řemeny Vám upravíme po telefonické domluvě na potřebnou délku. Na známku pro pejska vám vygravírujeme, co si jen budete přát – jméno nebo důležité telefonní číslo.

Zboží expedujeme ihned po přijetí objednávky, vážíme si jí a věříme, že se také stanete dalším spokojeným zákazníkem firmy Filipa. Zakoupením výrobků tak uděláte nejen radost sobě a vašim mazlíčkům, ale navíc podpoříte i neskutečně krásnou věc!

 

Pyšníme se certifikací českého výrobku!

Certifikát Filipa do 27.3.2021-page-001

 

Přečtěte si článek Jany, která stála u zrodu tohoto projektu:

"Byla jsem 29 letá maminka malé holčičky, když jsem začala mít zdravotní problémy, které mne dovedly k lékaři. Po sérii vyšetření mi bylo diagnostikováno onkologické onemocnění krve, takzvaný Hodkinův lymfom. Byl to velký šok, ale nebyl čas vzhledem k pokročilosti nemoci moc přemýšlet co se bude dít. Velmi dramatická léčba začala prakticky okamžitě. Půl roku agresivní chemoterapie a ozařování mi slezly vlasy, obočí, bylo to kruté nejen pro mne, ale pro celou mojí rodinu. Ta nemoc vám změní život. Moje touha po životě byla tak silná a ani na okamžik mne nenapadlo se té potvoře vzdát. Uzdravila jsem se a opět začala žít, sportovat a normálně fungovat. Vůbec jsem si nepřipouštěla, že by se nemoc mohla vrátit. Jak velmi jsem se mýlila."

"Za 5 let udeřila znovu a v ještě krutější podobě. Nemoc napadla kolenní kloub. Podstoupila jsem jeho totální výměnu a opět sérii chemoterapií. Nemoc se opakovala celkem čtyřikrát v průběhu asi 12 let. V podstatě mi změnila můj život. Žila jsem, ale spíš to bylo přežívání a smutek. Před 5 lety odešel vlastní rukou z tohoto světa můj manžel, kvůli jiné ženě a to mne dorazilo. Jenže existuje jedno přísloví. Co tě nezabije, to tě posílí. Po čase jsem prodala náš dům zaplatila částečně manželovy dluhy pronajala si byt a začala žít sama za sebe a od začátku. Našla jsem si skvělého chlapa, moje dcera mezitím dospěla a pracuje v diplomacii. Před 2 lety jsem se k příteli nastěhovala a našla si práci v chráněné dílně Filipa v Lázních Bělohrad. Tam jsem rok pracovala na pozici montážní dělnice, když v loni na konci roku naše manažerka Marcela Hošková, přišla s nápadem vyrábět hračky pro zvířátka. Pár nadšenců se nás spojilo a dali jsme se do práce. Začali jsme s hračkami a za nějaký čas, kolega Libor Knap přišel s nápadem vyrábět obojky a vodítka z Biothanu. Podle nás skvělého bezúdržbového materiálu. Nadchli jsme se pro tento projekt nazvaný Filipa PET. Jsem v týmu, který z ničeho vlastní pílí vybudoval fungující část firmy. Jezdíme na výstavy a rozhodně v konkurenci známých a léta zaběhlých firem jsme jim zdatnými konkurenty. Máme velkoobchodní prodej, vlastní eshop. Výrobu neustále zdokonalujeme, vymýšlíme stále nové druhy obojků a vodítek. Práce je mnohdy velmi náročná, ale my v náš projekt věříme! Pro mne osobně znamená po zkouškách, které mi osud postavil do cesty zcela nový začátek. Vedu spokojený rodinný život. Mé dceři bylo v době mé první nemoci 9 let, ale dnes je to spokojená dospělá žena. Děkuji osudu, že mi dovolil vidět jak vyrůstala, studovala a měla radost ze života. Mám práci která mne baví, okruh kolegů, kteří jsou nadšení naším Pet programem. Někdy jsme jako blázni, když jedeme totálně vyčerpaní z 2 denní výstavy vzdálené 200 km a v autě si zpíváme při poslechu rádia Blaník. Věřím a nejen já, že Filipa PET ještě konkurenci ukáže, píle a velká vůle dokáže zázraky."

- Jana Z.