Příběh chráněné dílny s nápaditými zaměstnanci

razitko_filipapet_2RSZJak to vlastně začalo ♥

Firma Filipa, a.s. je významným zaměstnavatelem osob se zdravotním postižením či znevýhodněním. V současnosti zaměstnává přes 600 zaměstnanců s různými druhy hendikepu, kteří pracují na provozech po celé České republice. Jednou z novinek firmy Filipa se stal i provoz v Lázních Bělohrad, kde se zrodil nový projekt FilipaPET.   

Když se sejde pár nadšenců..

Byli to právě naši zaměstnanci, kteří přišli s nápadem vyrábět obojky, vodítka a hračky pro vaše domácí mazlíčky. Díky jejich kuráží a cílevědomosti mohl být tento nápad zrealizován. Veškeré výrobky jsou ručně dělané a navržené našimi zaměstnanci. Každý kus je originál, do kterého je vložena poctivost a nadšení.

Co všechno zvládneme?

Potrpíme si na kvalitu! Garantujeme vám záruku na každé zboží. Najdete u nás od obojků, vodítek, hraček, bezpečnostních prvků, také hračky pro kočičky nebo ptáčky. Rádi bychom vám tohle všechno nabídli prostřednictvím tohoto e-shopu!

Nejlepší bonus!

Veškerá vodítka, obojky či řemeny Vám upravíme po telefonické domluvě na potřebnou délku. Na známku pro pejska vám vygravírujeme, co si jen budete přát – jméno nebo důležité telefonní číslo.

Zboží expedujeme ihned po přijetí objednávky, vážíme si jí a věříme, že se také stanete dalším spokojeným zákazníkem firmy Filipa. Zakoupením výrobků tak uděláte nejen radost sobě a vašim mazlíčkům, ale navíc podpoříte i neskutečně krásnou věc!

 

Pyšníme se certifikací českého výrobku!

Certifikát Filipa do 27.3.2021-page-001

 

Přečtěte si článek Jany, která stála u zrodu tohoto projektu:

"Byla jsem 29 letá maminka malé holčičky, když jsem začala mít zdravotní problémy, které mne dovedly k lékaři. Po sérii vyšetření mi bylo diagnostikováno onkologické onemocnění krve, takzvaný Hodkinův lymfom. Byl to velký šok, ale nebyl čas vzhledem k pokročilosti nemoci moc přemýšlet co se bude dít. Velmi dramatická léčba začala prakticky okamžitě. Půl roku agresivní chemoterapie a ozařování mi slezly vlasy, obočí, bylo to kruté nejen pro mne, ale pro celou mojí rodinu. Ta nemoc vám změní život. Moje touha po životě byla tak silná a ani na okamžik mne nenapadlo se té potvoře vzdát. Uzdravila jsem se a opět začala žít, sportovat a normálně fungovat. Vůbec jsem si nepřipouštěla, že by se nemoc mohla vrátit. Jak velmi jsem se mýlila."

"Za 5 let udeřila znovu a v ještě krutější podobě. Nemoc napadla kolenní kloub. Podstoupila jsem jeho totální výměnu a opět sérii chemoterapií. Nemoc se opakovala celkem čtyřikrát v průběhu asi 12 let. V podstatě mi změnila můj život. Žila jsem, ale spíš to bylo přežívání a smutek. Před 5 lety odešel vlastní rukou z tohoto světa můj manžel, kvůli jiné ženě a to mne dorazilo. Jenže existuje jedno přísloví. Co tě nezabije, to tě posílí. Po čase jsem prodala náš dům zaplatila částečně manželovy dluhy pronajala si byt a začala žít sama za sebe a od začátku. Našla jsem si skvělého chlapa, moje dcera mezitím dospěla a pracuje v diplomacii. Před 2 lety jsem se k příteli nastěhovala a našla si práci v chráněné dílně Filipa v Lázních Bělohrad. Tam jsem rok pracovala na pozici montážní dělnice, když v loni na konci roku naše manažerka Marcela Hošková, přišla s nápadem vyrábět hračky pro zvířátka. Pár nadšenců se nás spojilo a dali jsme se do práce. Začali jsme s hračkami a za nějaký čas, kolega Libor Knap přišel s nápadem vyrábět obojky a vodítka z Biothanu. Podle nás skvělého bezúdržbového materiálu. Nadchli jsme se pro tento projekt nazvaný Filipa PET. Jsem v týmu, který z ničeho vlastní pílí vybudoval fungující část firmy. Jezdíme na výstavy a rozhodně v konkurenci známých a léta zaběhlých firem jsme jim zdatnými konkurenty. Máme velkoobchodní prodej, vlastní eshop. Výrobu neustále zdokonalujeme, vymýšlíme stále nové druhy obojků a vodítek. Práce je mnohdy velmi náročná, ale my v náš projekt věříme! Pro mne osobně znamená po zkouškách, které mi osud postavil do cesty zcela nový začátek. Vedu spokojený rodinný život. Mé dceři bylo v době mé první nemoci 9 let, ale dnes je to spokojená dospělá žena. Děkuji osudu, že mi dovolil vidět jak vyrůstala, studovala a měla radost ze života. Mám práci která mne baví, okruh kolegů, kteří jsou nadšení naším Pet programem. Někdy jsme jako blázni, když jedeme totálně vyčerpaní z 2 denní výstavy vzdálené 200 km a v autě si zpíváme při poslechu rádia Blaník. Věřím a nejen já, že Filipa PET ještě konkurenci ukáže, píle a velká vůle dokáže zázraky."

- Jana Z.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení